Mgr. Martina Taubrová, BFRP - profil osobního kouče

Jmenuji se Martina Taubrová, vystudovala jsem učitelství na PřF UK, ale už řadu let se věnuji věcem spadajícím pod široký pojem "osobnostní rozvoj". Tak například to "BFRP" za mým jménem znamená, že jsem "registrovaný praktik Bachovy terapie". S Bachovými esencemi jsem se seznámila v roce 2006 a tak mě uchvátily, že jsem se o pět let později rozhodla získat v Bachově terapii nejvyšší možné vzdělání poskytované Bachovým centrem se sídlem v britském Mount Vermontu. V ČR jsem pak začala provozovat web Bachovyesence.cz a pracuji s lidmi, kteří potřebují nalézt emoční rovnováhu, sebedůvěru a vnitřní klid.

Moje cesta ke koučinku

Při práci s klienty jsem zjistila, jak důležité je dostat emoce do pohody. Lidé, kteří se přestanou bát a získají sebevědomí, pak najednou dokáží měnit své životy k nepoznání. Ale ne vždy, protože někdy nestačí nemít strach a umět se rozhodnout. Je potřeba taky překonat další překážky, pustit se do hledání neobvyklých možností, otevřít se novým perspektivám - a to ne každému jde.

Abych tuto zkušenost lépe vstřebala, zapojila jsem se do výcviku Motivační rozhovory Jana Soukupa, kde jsem pochopila, že zprofanované heslo „Kdybys fakt chtěl, tak to dokážeš", je hloupost. Protože jedna věc je chtění a druhá věc je, nakolik si věříme, že té věci dosáhneme. A tak jsem hledala cestu, jak pomoci lidem pohnout se z místa, aby mohli začít měnit své životy k obrazu svému. Rozhodnutí nakonec padlo na koučink, v němž jsem spatřila příležitost aktivně pomáhat klientům v procesu změny, doprovázet je na jejich cestě a poskytnout jim podporu. Vybrala jsem si výcvik somatického koučování, protože práce s emocemi je mi blízká a vím, jak těžko se dosahuje cílů, když v tom nejsou zainteresované emoce. Jak je důležité spojit intelektuální práci a naše prožívání.

Jako kouč mohu nabídnout empatickou podporu a pomoc při směřování k cíli. Chci, aby si klient zažil úspěch, který bude moci oslavit. Mohu mu přitom nabídnout i doplňkovou pomoc ve formě Bachovy terapie.

A třeba ještě něco málo z mého soukromí

Žiju s rodinou v Kladně a v současnosti pracuji hlavně jako terapeut Bachovy terapie. Jsem velký cestovatel a kdybych mohla, tak bych cestovala klidně deset měsíců v roce. Navštívili jsme s manželem Irán, Jemen, Barmu, Kambodžu, Indii, Nepál, Indonésii, Thajsko, Jordánsko, Izrael, Mexiko, USA, v náklaďáku jsme projeli osm zemí v Africe, trekkovali jsme gorily ve Rwandě ve volné přírodě, samozřejmě cestujeme i po Evropě a Čechách. Jezdíme sami, ne s organizovanými zájezdy, vše si zařizujeme sami, případně přes cestovky v daných zemích. Cestovat jsme nepřestali ani poté, co se nám narodily děti, jenom jsme dočasně omezili okruh destinací na starou dobrou Evropu, ale jak děti rostou, tak míříme i dále. Zatím jsme s nimi zvládli například Kubu, Omán, Maroko, Island, Uzbekistán, Namíbie nebo Vietnam.

Na jedné straně dám hodně na emoce, jsem empatická, naslouchám druhým. Na druhé straně ale když se pro něco rozhodnu, jsem velmi cílevědomá, energická a racionální. A přesně tenhle mix nabízím svým klientům. Myslím, že pro nastartování cesty životní změny to je docela dobrá kombinace!

Obrázek 4Obrázek 8